1 Yıl Parça Garantili Servis İmkanı İstanbul Klima Servisi Klima tamir servisi, klima bakımı, onarımı, arızaları, şikayetleri, montajı . 7/24 SERVİS İstanbul Geneli Teknik Servis Klima Bakım ve Tamir Uzman Kadro Profesyonel Ekip

İletişim Bilgileri

Servisi Çağırmadan Önce

Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Klimanızın aniden durması, istenilen sıcaklığa ulaşmaması, ünitelerinden ses gelmesi, kötü koku yayması gibi durumlarda neler yapacaksınız, güvenliğinizi nasıl sağlayacaksınız? Cevabı burada! Klima servisinizi çağırmadan önce cihazınızın ve ailenizin güvenliğini sağlayacak önlemler almalısınız.

Servis çağırmadan önce yapmanız gerekenler:

Ünitenin çalışmaması durumunda

Ünite kapatıldıktan hemen sonra açılırsa çalışmaz. Ünite mod değiştirildikten hemen sonra çalışmaz. Bu, üniteyi korumak içindir. Üniteyi çalıştırmak için 3 dakika bekleyin. Sorun devam ederse bizi arayın.

Ünitenin sıcak hava üflememesi durumunda

Isıtma işleminde, ünite açıldıktan sonra üniteden soğu hava üflenmesini önlemek için dahili fan 2 ila 5 dakika çalışmayabilir. Ünite buzlarını çözüyordur. 5 ila 10 dakika bekleyin.

Koku gelmesi durumunda

Üniteden, üniteye giren halı veya mobilya kokuları gelebilir. Yanık kokusu alırsanız klima servisi arayın.

Çıtırtı sesi gelmesi durumunda

Sıcaklık değişimi ile çıtırtı sesi gelebilir. Ünitenin genişlemesi ve parçalarının birleşmesinden kaynaklanan sürtünme sebebiyle olan bu sesin devam etmesi halinde servisinizi arayın.

Hışırtı sesi gelmesi durumunda

Yumuşak hışırtı sesi, ünitenin içinde akan soğutma gazının sesidir. Bu ses yaklaşık 1dk sonra kesilir. Uzun süre devam eden ses gelme durumlarında servisinizi arayın.

İç ünite hava çıkışında buğulanma olması durumunda

Soğutma işletiminde buğulanma olması normaldir. Oda sıcaklığı ile dışarı üflenen havanın sıcaklığı arasında fark olduğu için buğulanma olur. Bir diğer sebep ise iç ünitelerin kirli olması olabilir. Sıcaklık dağılımı da dengesizse servisinizi aramalısınız.

Su buharı

Isıtma işletiminde, buzların çözülmesi esnasında dış üniteden su buharı çıkabilir. Bu durumun da devam etmesi halinde klima servisinizi arayın.

Dış ünitenin durmaması durumunda

İşletimin durdurulmamasından sonra dış ünite üniteyi soğutmak için fanını bir dakika kadar döndürür. Sorun devam ederse klima servisimizden talepte bulunabilirsiniz.

Ünite çalışmıyor ise

Devre kesicinin ya da sigortanın atmış olup olmadığını kontrol edin.

Ünite odayı etkin bir şekilde soğutmuyor veya ısıtmıyor ise

Filtreleri kontrol ettikten sonra dış ünitenin kontrollerini de tamamlayarak hava giriş ve çıkışlarının tıkalı olmadığından emin olun. Termostatın uygun ayarlı olup olmadığını kontrol edin.

Ünite uzaktan kumanda sinyalini almıyor ise

Uzaktan kumandanın pillerinin eski veya zayıf olup olmadığını, kumandanın ünitenin sinyal alıcısına sinyal gönderip göndermediğini kontrol edin. Uzaktan kumandanın pillerinin doğru takıldığına emin olun.

Ünite soğutma modunda sıcak hava üflüyor ise

Cihaz buzlarını çözüyor olabilir 10 – 15dk bekleyin normale dönecektir. Sonra hala sıcak hava üfleyip üflemediğini kontrol ediniz.

Kompresör termik çalışma esnasında atıyor

Termik doğru güç için seçilmemiştir. Buharlaşma sıcaklığı yüksek ya da yük oranı fazla gelmiş, şebeke voltajı olması gerekenden yüksek olabilir.

Kontrollerinizi yaptıktan sonra klimanızı hemen durdurarak elektrik sigortanızı kapatmalısınız. Sonrasında çağrı merkezimizi arayarak destek istemelisiniz. Ekiplerimiz en kısa sürede adresinize gelerek sorununuzu çözecektir.

 

Sayfamızı Paylşaın